telefon: 499 881 124
                    775 032 516
   e-mail:  zsul@zsul.cz

ID datové schránky: g2bmtrd

Oblíbený atletický závod základních škol pro žáky 6.-9. tříd, Pohár rozhlasu, v letošním roce slaví významné jubileum. Je mu 50 let. Ve čtvrtek 3. května 2018 ve Sportovním areálu Květoslava Matysky proběhlo okrskové kolo této soutěže. Láňáci obhajovali čtyři celková vítězství. Tři poháry nám zůstaly. Ve svých kategoriích suverénně zvítězili mladší chlapci, starší chlapci a starší dívky. Rozloučit jsme se museli pouze s pohárem pro mladší dívky, které nakonec skončily na posledním, pátém místě. Lánští atleti kralovali i mezi jednotlivci. Výsledkem bylo 14 prvních míst, 8 druhých míst a 4 třetí místa. Padaly osobní rekordy a dva školní rekordy. Matyáš Vintr (9. B) zvítězil v běhu na 1 500 metrů stylem start-cíl, soupeře předběhl o kolečko a v cíli byl super čas - 4:30,7 minut, což je zlepšení o 10 sekund. O druhý rekord se postarala Lucie Sacherová (9. A), která svůj rekord z Úpické laťky ve skoku vysokém posunula o 5 cm. Jeho hodnota je nyní 160 cm. Přehled jednotlivých medailistů zveřejníme ve školním časopise ÚL. Nyní budeme netrpělivě očekávat, zda naše body budou stačit na postup do okresního kola.

Všem lánským atletům děkujeme za vzornou reprezentaci a gratulujeme k vynikajícím výkonům. (PK Tv+sport)