Ani mrazivé počasí nás neodradilo! :-)

Ve středu 19. dubna 2017 se na naší škole konal Den Země. Oslavili jsme ho, jak je naším tradičním zvykem, uspořádáním XVIII. ročníku Igelitiády, vyzbrojeni rukavicemi a pytli na odpadky. Starší děti rozdělené do několika skupin se v čele se svými učiteli vydaly posbírat smetí z břehů řeky Úpy od úpického Mostu II. odboje až po most U Mandle v Havlovicích. Mladší děti se postaraly o blízké okolí naší školy a ještě se mezitím stihly vydat do Trutnova na Českou lesnickou akademii, kde pro ně byl připravený výukový program se závěrečným opékáním vuřtů.

V letošním roce mi bylo hlášeno, že odpadu není tolik, kolik jsme očekávali. Možná tomu napomáhají čerstvě vykácené břehy, nebo absence velké vody… My jsme však na Lánech založením optimisté a máme tedy za to, že už to lidé konečně pochopili a odhazují odpadky tam, kam skutečně patří.

Číst dál...

Den Země a Igelitiáda už jsou na dohled!

Slyšte, slyšte! Ve středu 19. dubna 2017 oslavíme Den Země akcí známou pod názvem Igelitiáda. I letos se pokusíme vysbírat odpadky ze břehů řeky Úpy od suchovršického mostu Na Lhotkách až po havlovický splav u pily a zároveň také zkrášlit okolí našich škol a školek. Pakliže máte chuť se k nám připojit, neváhejte a přiložte ruku k dílu, budeme moc rádi. 

Čekají nás také dvě sběrové aktivity. Po celý týden bude vybírán vysloužilý elektroodpad nově ve sběrném dvoře v Radči pod patronací TS a také víčka od pet lahví - klasicky v prostorách ZŠ Úpice-Lány. Další podrobnosti si můžete přečíst na plakátech.

PLAKÁT - VÍČKA
PLAKÁT - ELEKTRO
PLAKÁT - ELEKTRO PODROBNOSTI

Pevně věříme, že nás nenecháte ve štychu!!! Na setkání s Vámi se těší žáci a učitelé Základní školy Úpice-Lány i další zapojené školy a školky – Městské gymnázium a SOŠ Úpice, ZŠ Bří Čapků, Speciální ZŠ Úpice, ZŠ a MŠ Havlovice, MŠ Libňatov, MŠ Suchovršice a Junák Havlovice!

koordinátorka akce Petra Nývltová