Igelitiáda dopadla na výbornou

 

Po dvouleté přestávce se ve čtvrtek 21. dubna 2022 uskutečnila Igelitiáda, akce pořádaná ku příležitosti oslav Dne Země. Celý projekt se měl konat začátkem dubna, abychom se přiblížili termínu celorepublikové akce Ukliďme Česko!, do které jsme zapojeni. Vzhledem k nepříznivému počasí, byl však termín posunut.
Cílem celé akce bylo uklidit břehy řeky Úpy od suchovršické lávky Na Lhotkách až po havlovický splav u pily, dále pak úprava okolí všech zapojených škol a školek a v neposlední řadě sbírání nepořádku na přilehlých místních komunikacích. Na tomto velkém projektu spolupracují tyto subjekty – Základní škola Úpice-Lány, Městské gymnázium a střední odborná škola Úpice, Speciální základní škola Úpice, Základní škola Bratří Čapků, Základní a Mateřská škola Havlovice, mateřské školky z Libňatova a Suchovršic.

Žáci a učitelé naší školy se pustili do sbírání odpadu od mostu u Spořitelny po havlovický most U Mandle. V jednotlivých úsecích vysbírali nemalé množství odpadu, za což jim patří velká poklona. Velmi nás potěšilo, že se k nám přidali i dva dobrovolníci z řad veřejnosti!
Našly se i velmi kuriózní kousky jako například kočárek, boty, sada pneumatik či mikrovlnná trouba. Třešničkou na dortu však byla láhev rumu, které nescházel ani její originální obsah... 
Pro mladší děti byl již ve čtvrtek 7. dubna připraven výukový program na téma dravci, kde mohli dravé ptáky a sovy nejenom spatřit, ale také si je pohladit či nést na ruce. Paní Mazúchová, kterou si pro tuto příležitost zveme celkem pravidelně opět nezklamala a připravila pro děti velmi zajímavé opeřence i poutavé vyprávění.  

Chtěla bych všem zúčastněným moc poděkovat za pomoc i podporu. V první řadě samozřejmě těm, kteří v rukavicích brázdili břehy řeky a okolí svých škol, v řadě druhé také těm, kteří se podíleli na organizaci celé akce – ať už to byli jednotlivé obce (Havlovice, Libňatov, Suchovršice), město Úpice a jeho neohrožení pracovníci z technických služeb či MAS Království Jestřebí hory.

V příštím roce se opět budeme těšit! (Ný)   IMG 20220421 090109

Igelitiáda je zpět!

S radostí oznamujeme celému světu, že po dvouleté odmlce opět připravujeme na naší škole Igelitiádu - tradiční projekt oslavující Den Země. Přesně za měsíc - ve středu 6. dubna 2022 - se žáci naší školy, ale i okolních škol a školek či členové Junáku, zapojí do úklidových prací na březích řeky Úpy, u přilehlých komunikací a stezek i v okolí školních budov. Celá akce proběhne v rámci celorepublikového projektu Ukliďme Česko. Na případné dobrovolníky z řad veřejnosti se budeme těšit. (Ný) 

PLAKAT DZaIG 2022