Historie školy

Otevření školy

"Slavnostní otevření školy se konalo v neděli 28. srpna 1932. Za stálého horkého počasí vyšel o půl desáté za zvuku dvou úpických kapel průvod žactva škol I. obvodu s praporem chlapecké školy v čele k nové škole na Lánech. Veliké účasti občanstva nevadila ani probíhající pouť v Zálesí. Po československé hymně uvítal přítomné předseda místní školní rady Josef Jizba, dále mluvil okresní školní inspektor Václav Nedbal, pan starosta Chvála, za živnostníky, kteří na stavbě pracovali, poděkoval místní školní radě Robert Brož. Poté předseda místní školní rady Josef Jizba předal správci školy Aloisi Urbanovi klíče. Vyučovat se ve škole začalo ve čtvrtek 1. září 1932."

(citováno ze školní kroniky)

Významné milníky

Školní budova za osmdesát pět let své existence zažila mnohé. Vystřídaly se tu nejen tisíce žáků, ale i nejrůznější instituce. Uvedený časový sled se snaží odpovědět na pohádkovou otázku: „Domku, domečku, kdo v tobě přebývá?“


od 1. 9. 1932
* obecná škola smíšená

Číst dál...

Počiny jednadvacátého století

S prvním dnem nového tisíciletí vstupuje Základní škola Úpice-Lány do právní subjektivity.  To znamená větší samostatnost při rozhodování o finančních a rozpočtových záležitostech, nezávislá řešení pracovněprávních záležitostí, rozvoj doplňkové činnosti… Škola využívá zkratku ÚL a zakládá na ní svou image. Vzniká logo, kterému vévodí usměvavá včela medonosná. Školní časopis se jmenuje ÚL. Před osmdesátiletou budovou je zámková dlažba ve tvaru plástve. Ve vstupní hale jsou včely, které zvou návštěvníky dál. Ze školy se stává pravý, nefalšovaný, činorodý úl.


2001
* právní subjekt, jehož zřizovatelem je Město Úpice
* zavedení systému třídění odpadu v areálu celé školy
* počátek aktivního spolupořádání Igelitiády
* logo školy
* čipový systém a výběr jídel ve školní jídelně
* vstup webových stránek školy do virtuálního světa
* účast v celostátním kole Mladého zdravotníka

Číst dál...