Sportovní den mládeže s TAJV v Úpici

2. ročník oblíbené národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV v Úpici byl zrealizován v úterý 7. 6. 2022 v dopoledních hodinách v tělocvičně ZŠ Úpice-Lány. Jednalo se o semifinálové kolo z celkového počtu 250 turnajů v České republice. Vybraných 50 žáků a žákyň vytvořilo celkem 8 smíšených týmů, které se v tělocvičně utkaly ve fotbale, florbale, házené, frisbee a tenise. Nejlepší tým postoupil do závěrečného finále, kde na jeho členy čekal rozstřel o tři postupová místa. Z vítězství se nakonec zaslouženě radovali Kryštof Kobos, Matěj Kábrt a Karolína Duchová.

Finalisté semifinálového turnaje v Úpici získali upomínkové diplomy, věcné odměny a mnoho dalších sponzorských cen. Společně s cenami obdrželi finalisté vstupenku na závěrečný celorepublikový turnaj, Národní finále v Poděbradech, který se bude konat v předvánočním termínu 3. 12. – 4. 12. 2022. Na tomto turnaji budou postupující hráči reprezentovat zejména základní školu, město Úpice a Královéhradecký kraj. Vítěz Národního finále v Poděbradech převezme putovní pohár TAJV od ministra školství, mládeže a tělovýchovy. Sportovní den mládeže s TAJV v Úpici byl zrealizován za podpory Města Úpice, Krajského úřadu Královéhradeckého kraje a partnerů projektu. (Mgr. Jan Váňa)