Přespoláci překvapili

Ve čtvrtek 22. září 2022 se na trutnovské Paradráze konalo okresní kolo v přespolním běhu družstev. Letos jsme se zúčastnili poprvé a vyplatilo se. Našich 21 vytrvalců se mezi běžci - specialisty a lyžaři - vůbec neztratili, naopak příjemně překvapili. V každé kategorii se na start postavilo až 60 běžců. Nejlepšího výsledku z lánských družstev dosáhli starší chlapci. Tomáš Tomčiak (8. B), Šimon Souček, Tomáš Zelinka, Jiří Peterka (všichni 9. B), Štěpán Smékal a Štěpán Astr (oba 9. A) jsou bronzoví, když za sebou nechali 9 družstev. Těsně pod stupni vítězů skončily mladší i starší dívky. V jejich kategoriích bylo opět 12 škol. Mladší chlapci obsadili 8. místo. Mezi jednotlivci své soupeře překvapil Tomáš Tomčiak, který ihned po startu nasadil vysoké tempo a udržel ho až do cíle. Patří mu výborné druhé místo. Šimon Souček mu byl v patách a po zranění doběhl na vynikajícím 8. místě. Do první desítky se ještě vešla i Denisa Krůtová, která se po nemoci blýskla krásným 7. místem. Lánští běžci odjížděli na závody s obavami, ale po závodech byli spokojeni ze svých výkonů. My učitelé jsme samozřejmě byli nadšeni z jejich bojovnosti, elánu, výsledků a nasazením, s jakým na start nastupovali. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci. (Pk Tv+sport)