Pohádkoví deváťáci

Do lánských lavic usedli v září v roce 2010 a našimi žáky byli až do 31. srpna 2019. Netradičním způsobem však byli už „odepsáni“ poslední červnové pondělí. Celý odpis se nesl ve stejném duchu jako jejich zápis – tedy „Z pohádky do pohádky.“

Deváťáků bylo 28 (18 dívek a 10 chlapců). I oni se určitým způsobem zapsali do historie školy. Byli úspěšní, akční, pohotoví, nápadití, soutěživí. Kdykoliv jsme je požádali o pomoc, neváhali a pomohli.

 

Téměř polovina z nich byla členy dětského parlamentu, bez kterého by se neobešla řada školních akcí. S radostí a s originalitou připravovali a organizovali soutěže pro mladší kamarády. Jedná se o Markétu Daškovou, Petru Doležalovou, Tomáše Godera, Domču Horákovou, Petru Horkou, Káju Jansovou, Natku Jiránkovou, Andreu Košnarovou, Martinu Kuťákovou, Verču Neureiterovou, Terku Staňkovu, Nikolu Velcovou a Petru Zelinkovou.

Navázali také na úspěchy loňských deváťáků ve zdravotnických soutěžích. Vynikajících umístění v okresních i krajských kolech dosáhli Tomáš Goder, Dominika Horáková, Karolína Jansová, Martina Kuťáková, Petra Zelinková a Šárka Semeráková. Mají podíl na školení žáků 1. stupně v první pomoci a s nadšením dělali figuranty či rozhodčí na jiných soutěžích.

Ve vědomostních soutěžích se nejvíce prosazovala Karolína Jansová, která školu reprezentovala v zeměpisné olympiádě. Kája společně s Tomášem Goderem vynikali i v přírodopisných soutěžích.

Díky Tomáši Vašíčkovi v tomto roce většina školních akcí byla zdokumentována jeho fotografiemi. Nesmíme také zapomenout na naši školní reportérku Veroniku Neureiterovou, bez jejích reportáží se neobešla žádná školní akce.

Největších úspěchů však dosáhli ve sportu. Petra Zelinková, David Matějka a Martin Šíma se zapsali do tabulky sportovních rekordů školy. Nezapomenutelné sportovní okamžiky jsme zažívali s nimi hlavně v atletických soutěžích a sportovním trojutkání škol. Rádi oblékali lánský dres a nikdy neodmítli školu reprezentovat. Naopak tito sportovci se o nominaci prali: Petra Zelinková, Markéta Dašková, Petra Doležalová, Veronika Neureiterová, Tereza Staňková, Natálie Jiránková, Tomáš Goder, David Kuťák, David Matějka, Martin Šíma a Jirka Bureš. Stejně jako předloňští a loňští deváťáci jako jediní zakusili vítězství v Grand Prix pro první i druhý stupeň.  Deváťáci děkujeme vám za vše, co jste pro školu dělali a získali. Život není jenom pohádka, jako byl Váš zápis do 1. třídy. V životě si musíte vše vybojovat svojí pílí, vytrvalostí a pracovitostí. V dalším studiu a v životě vám přejeme, abyste byli alespoň stejně dobří jako doposud.

Vendula Janečková