Astronomická olympiáda 2017

Na školní kolo Astronomické olympiády dorazili pouze dva odvážlivci. Oba ze 6. třídy. Zvítězil Jan Horák (38 bodů z 50 možných), druhý byl Michal Čapek (30 bodů). Pro postup do krajského kola bylo třeba získat 20 bodů. (kal)

Olympiáda z českého jazyka - školní kolo

Celkem 8 žáků se zúčastnilo školního kola Olympiády z českého jazyka. Konalo se ve čtvrtek 30. 11. 2017. Nejlépe si s nelehkýmí úkoly poradila Diviška Šiková, která získala celkem 14 bodů. Druhé místo patří Marii Prouzové (10 bodů) a třetí skončila Nela Borůvková (9 bodů). Matěj Píša, Pavel Jarý, Hana Sedláčková a Zuzana Horáková získali po 8 bodech, Petra Janečková 4. Vzhledem k počtu dosažených bodů tentokráte do okresního kola zástupce posílat nebudeme. Přesto děkujeme všem zúčastněným za snahu. (Vč)

Marek Langer vyhrál "áčko"

V kategorii A, tedy žáků 6. třídy, zvítězil ve školním kole Zeměpisné olympiády Marek Langer, který nastřádal 59 bodů. Dny zeměpisu budou zakončeny ve čtvrtek 7. 12. přednáškou o Mexiku, kterou si připravila bývalá žákyně naší školy, dnes studentka trutnovského gymnázia, Martina Hrabová. (kal)

Sedmý v okrese

Martin Krejzl z 9. B se mezi 24 soutěžícími v okresním kole Zeměpisné olympiády žáků 8. až 9. tříd neztratil. Obsadil pěkné 7. místo. Jednu ze tří soutěžních částí (práce s atlasem) dokonce vyhrál. Potřebné bodíky, které by ho posunuly na podium, ztratil v praktické části. I tak je to chvályhodný výkon. Děkujeme Martinovi za vzornou reprezentaci školy. V soutěži žáků 7. tříd obsadil Jakub Čížik 10. místo, stejně jako Jakub Dibelka v kategorii šesťáků. I jim patří velký dík. (kal)

Úspěchy v dějepisné olympiádě

V úterý 17. 1. 2017 proběhlo v Trutnově okresní kolo dějepisné olympiády. Lánskou školu zde zastupovali Petra Janečková a Martin Krejzl. Olympiády se účastnilo 31 soutěžících. Naši reprezentanti se umístili na 9. a 10. místě, k čemuž jim patří velká gratulace. Se svým bodovým ziskem mají šanci postoupit do krajského kola. Zda se to podaří, ukáží až výsledky z ostatních okresních kol v kraji. (Hč)