Zlatí chlapci a stříbrné dívky

Poslední soutěží v tomto kalendářním roce celoroční soutěže Grand Prix žáků 2. stupně bylo okrskové kolo v basketbalu, které proběhlo ve čtvrtek 14. prosince 2017 v tělocvičně ZŠ Bratří Čapků. Pod vysokými koši se Láňákům dařilo. Chlapci nenašli přemožitele a brali zlato. Velmi mile překvapily naše dívky, které skončily stříbrné. Chlapecké družstvo hrálo ve složení Daniel Mach (7. A), Jiří Bureš a David Kuťák (oba 8. A), Martin Henych, Pavel Jarý a Matěj Píša (všichni 9. B). O dívčí úspěch se zasloužily: Petra Doležalová, Dominika Horáková, Eliška Hübnerová, Hana Teichmanová a Petra Zelinková (všechny 8. A), Zuzana Horáková a Hana Sedláčková (obě 9. B). Děkujeme všem "baskeťákům" za vzornou reprezentaci a nasazené herní úsilí. (Pk Tv+sport)

Zlatí mladší chlapci

Ve čtvrtek 2. listopadu 2017 proběhlo okrskové kolo žáků 6.-9. tříd ve florbale. Chlapci sehráli své zápasy v Malých Svatoňovicích a dívkám celý den patřila tělocvična ZŠ Bratří Čapků v Úpici. Souhra v týmu, 

Číst dál...

Fandíme Martinovi

Martin Šíma, žák 7. A naší školy, momentálně bojuje v dresu Královéhradeckého kraje na Olympiádě dětí a mládeže, která se koná od 24. do 29. 6. 2017 v Brně za účasti více než 4000 dětí. Martin se díky výkonům v družstvu Rytíři Trutnov dostal do patnáctičlenného krajského výběru. Přejeme mu tedy hodně úspěchů i na tomto jedinečném turnaji. Jak se Martinovi a jeho spoluhráčům daří, můžete sledovat  v přímých přenosech na odkazu zápasy. (Vč)

Vítězství v Grand Prix

Po třech letech se putovní pohár za vítězství v celoroční soutěži škol okrsku Úpice Grand Prix pro 2. stupeň vrací na lánskou školu. O vítězi v letošním ročníku rozhodl až poslední závod, který proběhl v pátek 23. června ve Sportovním areálu Květoslava Matysky, tzv. Atletický čtyřboj. Lánští atleti převedli vynikající výkony a navázali na úspěchy v Poháru rozhlasu. Stejně jako v Poháru rozhlasu jsme vyhráli všechny čtyři kategorie a rozšířili tak sbírku pohárů. Daší medaile poté přidali v individuálních soutěžích. Kategorii mladších žáků opanoval Filip Štiller (8. A) a v téže kategorii stříbro získal Jakub Pirný (8. A). Stejné pořadí bylo i ve starších chlapcích. Zlato patří Jaroslavu Kábrtovi (8. B) a druhý byl Filip Pančík (9. A). Další zlato pro naše barvy brala Iveta Rohanová (9. A). Vedle ní na stupně vystoupila bronzová Nela Borůvková (8. B). Třetí v mladších žákyních byla ještě Petra Zelinková (7. A). Matyáš Vintr (8. B) vylepšil svůj rekord na 1000 metrů a jeho hodnota je nyní 2:55,4 sekund.

Děkujeme všem lánským žákům 2. stupně, kteří ve školním roce 2016-2017 reprezentovali školu na sportovních soutěžích a předváděli vynikající výkony. Ceníme si toho, že vaše vystupování na závodech bylo vždy bezproblémové a nikdy jste neodmítli lánskou školu reprezentovat. Doufáme, že na letošní výsledky navážeme i v roce příštím. (Pk Tv+sport)