Na lánské škole se roztrhl pytel s postupy do krajských kol. Již čtyřem lánským družstvům se v první polovině května podařilo postoupit z okresního kola do vyšší soutěže. Po mladších a starších zdravotnících, po mladších žácích v Poháru rozhlasu budou reprezentovat v kraji lánské barvy i mladší cyklisté. Ve čtvrtek 17. května 2018 družstvo ve složení Ondřej Souček, Adam Horák, Vendula Menšíková (všichni 6. A) a Anežka Kultová (5. A) vyhrálo okresní kolo v dopravní soutěži mladých cyklistů. Deváťáci - Matěj Píša, Pavel Jarý (oba 9. B), Marie Prouzová a Petra Janečková (obě 9. A) - obsadili 3. místo v trutnovském okrese. Bodovali jsme nejen v týmové soutěži, ale i mezi jednotlivci. Marie Prouzová byla bronzová a Matěj Píša skončil na stříbrné příčce.

Chválíme naše cyklisty za předvedené výkony v deštivém počasí a přejeme hodně štěstí v dalším kole. (Jč)