Posledním závodem v letošním školním roce v celoroční soutěži Grand Prix pro 1. stupeň bylo Atletické finále. Závody proběhly ve Sportovním areálu Květoslava Matysky v úterý 29. května 2018 pod lánskou taktovkou. Z našich družstev si nejlépe vedli naši nejmladší. Stříbrní byli chlapci a dívky z 1.-3. tříd. Naopak dívky i chlapci z 4.-5. tříd shodně obsadili čtvrtá místa. Mezi jednotlivci jsme získali osm medailí. Zlaté medaile si odnesli Petr Absolon (2. A) v běhu na 50 metrů a v hodu míčkem, Julie Janovská (3. A) ve skoku dalekém, Pavlína Horáková (3. A) v běhu na 50 metrů a Kateřina Horáková (4. A) v běhu na 600 metrů. Druzí byli Jiří Peterka (4. B) v běhu na 650 metrů, Barbora Horáková (5. A) v běhu na 600 metrů a Julie Janovská (3. A) v běhu na 300 metrů. V konečném pořadí Grand Prix nám patří třetí příčka. Celkovým vítězem se stali reprezentanti ZŠ Bratří Čapků o jediný bod před ZŠ a ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší a bramborová medaile zůstala na žáky ze ZŠ Malé Svatoňovice.

Děkujeme nejmenším lánským sportovcům za reprezentaci školy. (Pk Tv+sport)