Lánští zdravotníci přivezli čtyři medaile

Již se stalo tradicí, že lánští zdravotníci se vždy v listopadu účastní soutěže v předlékařské první pomoci, kterou pořádá SZŠ a VOZŠ v Trutnově. Letošní ročník se uskutečnil ve středu 22. listopadu. Láňáci vyslali do boje čtyři hlídky a všechny hlídky stály na bedně. V kategorii 3.-5. tříd tým 4. A ve složení Natálie Janovská (kapitánka), Dominika Strachotová a Jakub Chobotský získala zlaté medaile. 

Ihned za nimi na stříbrné pozici skončilo družstvo, jehož členy byli Kateřina Jansová (kapitánka, 4. B), Barbora Švehlová (5. A) a Tomáš Zelinka (4. B). Mezi žáky 6.-9. tříd zvítězilo dívčí trio z Velkého Poříčí na Náchodsku. Další dvě příčky už patřily lánským reprezentantům. Matěj Píša (kapitán), Pavel Jarý (oba 9. B) a Martina Kuťáková (8. A) o pouhé dva body byli stříbrní. Bronz do své sbírky zdravotnických medailí přidaly dívky z 9. A Diviška Šiková (kapitánka), Marie Prouzová a Petra Janečková.

Děkuji všem za vzornou reprezentaci a předvedený výkon. Poděkování patří i dívkám z 8. A, které mladší družstva během soutěže doprovázely. (Jč)