Putovní pohár opět na Lánech

Zdravotníci se po dvou letech také dočkali své soutěže. Ve středu proběhl jubilejní 20. ročník Zdravotnického víceboje, který se měl uskutečnit již v roce 2020. Soutěžilo 14 hlídek, 8 ve starší kategorii a 6 v mladší. Z 14 hlídek bylo 6 lánských!!! Mladí zdravotníci ošetřovali různá poranění, obvazovali a přenášeli zraněné, poznávali léčivky, překonávali překážkovou dráhu, běhali s nosítky, předvedli své znalosti v dopravě a historii Červeného kříže.

Jak jsme si vedli? Putovní pohár ve Zdravotnickém víceboji  ve starší kategorii se opět vrací na Lány. Získala ho hlídka ve složení Tereza Košnarová, Kateřina Jarolímová, Tomáš Zelinka (všichni 8. B), Pavel Job (8. A) a Šimon Vlček (7. B). Bronzová ve stejné kategorii byla hlídka složená výhradně z žáků 7. B - Linda Dibelková, Ema Nývltová, Jan Balcar, Pavel Kraus, Tomáš Tomčiak. Těsně pod stupni vítězů skončilo lánské družstvo v mladší kategorii, Sára Nývltová a Amálie Kultová (obě 3. A), Daniela Strachotová, Barbora Šímová a Jan Folc (všichni 4. A).  Další naše družstva obsadila 4., 6. a 7. místo.

Poprvé v letošním roce byl Zdravotnický víceboj zároveň i okresním kolem. Do této soutěže se počítaly pouze zdravotnické úkoly. Obhajovali jsme putovní poháry v obou kategoriích. Hlídce 7. B prvenství uniklo o pouhých 20 bodů a vítězné hlídce Zdravotnického víceboje o 25 bodů.

Těší nás ale, že máme na Lánech tolik žáků, kteří jsou schopni a nebojí se poskytnout první pomoc. Lánští učitelé se tedy nemusí  bát o své zdraví. Vždycky se někdo najde, kdo je ošetří.

Gratulujeme medailistům. Děkuji všem zdravotníkům za celoroční svědomitou přípravu. V květnu a v červnu ještě pokračujeme. Doufám, že naše řady ještě rozšíříme, zvláště o žáky z 1. stupně. (Jč)