Dibelkova mapa na výstavě

U příležitosti ústředního kola Zeměpisné olympiády byla na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze uspořádána výstava nejlepších map, které vytvořili účastníci kol krajských. Jsme rádi, že mezi vybranými byla i mapa Povodí řeky Úpy žáka ZŠ Úpice-Lány Jakuba Dibelky ze 7. A. Gratulujeme. (kal)

Úspěch Matěje Píši v Eurorebusu

V soutěži tříd se nám tentokráte do krajského kola vědomostní soutěže Eurorebus postoupit nepodařilo. Lánské barvy tak reprezentoval "pouze" Matěj Píša v soutěži jednotlivců. A vedl si náramně. Vezmeme-li v úvahu, že se do oblastní soutěže kvalifikovali nejlepší osmáci a deváťáci hned ze dvou krajů (Královéhradeckého i Pardubického), pak lze 9. místo Matěje Píši považovat za veleúspěch. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. (kal)

Mladý Demosthenes

Dne 19. 3. 2018 se konalo školní kolo této soutěže. Pořadí v kategorii 6. a 7. tříd: 1. Ondřej Petera, 2. Ondřej Souček, 3. Ondřej Rus. Kategorie 8. a 9. tříd: 1. Tomáš Goder, 2. Aneta Středová, 3. Karolína Jansová. Podrobnosti v dalším čísle školního časopisu. (Vč, St)

Jakub Dibelka těsně druhý

Všech pět reprezentantů ZŠ Úpice-Lány se v okresním kole Zeměpisné olympiády, které se konalo ve Dvoře Králové nad Labem, umístilo v první desítce! Jakub Dibelka ze 7. A dosáhl úspěchu největšího. Skončil druhý, jen o půl bodu za vítězkou z trutnovského gymnázia, a postoupil do krajského kola. Klobouk dolů. V kategorii C obsadili Karolína Jansová (8. A) 7. místo, Pavel Jarý (9. B) pak 10. místo. V kategorii šesťáků byl desátý Marek Langer (6. A), v soutěži sedmáků skončil Ondřej Petera (7. A) také desátý. Velká gratulace a poděkování všem! (kal)

Astronomická olympiáda 2017

Na školní kolo Astronomické olympiády dorazili pouze dva odvážlivci. Oba ze 6. třídy. Zvítězil Jan Horák (38 bodů z 50 možných), druhý byl Michal Čapek (30 bodů). Pro postup do krajského kola bylo třeba získat 20 bodů. (kal)

Olympiáda z českého jazyka - školní kolo

Celkem 8 žáků se zúčastnilo školního kola Olympiády z českého jazyka. Konalo se ve čtvrtek 30. 11. 2017. Nejlépe si s nelehkýmí úkoly poradila Diviška Šiková, která získala celkem 14 bodů. Druhé místo patří Marii Prouzové (10 bodů) a třetí skončila Nela Borůvková (9 bodů). Matěj Píša, Pavel Jarý, Hana Sedláčková a Zuzana Horáková získali po 8 bodech, Petra Janečková 4. Vzhledem k počtu dosažených bodů tentokráte do okresního kola zástupce posílat nebudeme. Přesto děkujeme všem zúčastněným za snahu. (Vč)

Marek Langer vyhrál "áčko"

V kategorii A, tedy žáků 6. třídy, zvítězil ve školním kole Zeměpisné olympiády Marek Langer, který nastřádal 59 bodů. Dny zeměpisu budou zakončeny ve čtvrtek 7. 12. přednáškou o Mexiku, kterou si připravila bývalá žákyně naší školy, dnes studentka trutnovského gymnázia, Martina Hrabová. (kal)