Loňské vítězství obhájeno

Loňské vítězství v celoroční okrskové soutěži Grand Prix II. stupně jsme obhájili. Do posledního závodu nebylo o vítězi jasno. Rozdíly mezi prvními třemi byly minimální. Rozhodnout měl tedy Atletický čtyřboj. Lánské týmy nastupovaly v nejsilnějším složení. Pro deváťáky to byla poslední příležitost reprezentovat lánskou školu.

Číst dál...

Deváťáci opět přepisovali rekordy

Stalo se již tradicí, že v předposlední den školního roku se na lánské škole koná Den rekordů. Letošní ročník byl výhradně v režii deváťáků. Nejprve se na start postavili Daniel Čermák a Jaroslav Kábrt k překonání rekordu Lánského kolečka. Oba rekord pokořili, ale do tabulek bude zapsán čas Jaroslava Kábrta (31,6 s). Při okrskovém kole atletického čtyřboje Matyáš Vintr zlepšil svůj loňský rekord v běhu na 1000 metrů. V Den rekordů hranici posunul pod 2:50 a v cíli z toho byl super čas 2:47,4. Nejlepší výkony podala Lucie Sacherová, která se na třetí pokus přenesla přes laťku ve výšce 161 cm! O pět minut později ještě přidala rekord v běhu na 250 metrů (37,2). Gratulujeme rekordmanům a přejeme jim hodně sportovních úspěchů na střední škole. (Jč)

Loňské vítězství v celoroční okrskové soutěži Grand Prix II. stupně jsme obhájili. Do posledního závodu, který proběhl v pátek 22. června 2018 ve Sportovním areálu Květoslava Matysky, nebylo o vítězi jasno. Rozdíly mezi prvními třemi byly minimální. Rozhodnout měl tedy páteční Atletický čtyřboj. Lánské týmy nastupovaly v nejsilnějším složení. Pro deváťáky to byla poslední příležitost reprezentovat lánskou školu. Starší družstva byla složena výhradně z žáků 9. třídy. Starší dívky ( Lucie Sacherová, Nela Borůvková, Hana Sedláčková, Petra Janečková a Diviška Šiková) a starší chlapci (Jaroslav Kábrt, Daniel Čermák, Matyáš Vintr, Filip Štiller a Jakub Pirný) s přehledem zvítězili. Prvenství získaly i mladší dívky, které byly posilněny o žákyně 8. třídy.  Zlato braly Petra Doležalová, Petra Zelinková, Veronika Neureiterová, Nikola Weissová a Adéla Koudelová. Mladší chlapci (Martin Spielberger, Ondřej Souček, Adam Horák, Lukáš Ljubečko a Ondřej Petera) skončili na výborném druhém místě. Mezi jednotlivci bodovali tito Láňáci. Zlatí byli Jaroslav Kábrt a Lucie Sacherová. Stříbro patří Martinu Spielbergerovi, Petře Doležalové, Danielu Čermákovi a Nele Borůvkové. Bronzové medaile získali Petra Zelinková a Matyáš Vintr. Petra Zelinková v běhu na 600 metrů a Matyáš Vintr v běhu na 1000 metrů zlepšili své školní rekordy.

Děkujeme všem žákům 6.-9. tříd, kteří v letošním roce školu reprezentovali na sportovních soutěžích a podíleli se tak na celkovém vítězství. Vaše vystupování bylo vždy bezproblémové, soutěžili jste fair play a nosit lánský dres byla pro vás čest. (Pk Tv+sport)

SSŠ v reportáži T-JS

V reportáži Televize JS se ještě jednou vracíme ke Sportovnímu setkání tří škol, které na naší škole proběhlo v druhé polovině května. (kal)

Další ročník GP pro 1. stupeň ukončen

Posledním závodem v letošním školním roce v celoroční soutěži Grand Prix pro 1. stupeň bylo Atletické finále. Závody proběhly ve Sportovním areálu Květoslava Matysky v úterý 29. května 2018 pod lánskou taktovkou. Z našich družstev si nejlépe vedli naši nejmladší. Stříbrní byli chlapci a dívky z 1.-3. tříd. Naopak dívky i chlapci z 4.-5. tříd shodně obsadili čtvrtá místa. Mezi jednotlivci jsme získali osm medailí. Zlaté medaile si odnesli Petr Absolon (2. A) v běhu na 50 metrů a v hodu míčkem, Julie Janovská (3. A) ve skoku dalekém, Pavlína Horáková (3. A) v běhu na 50 metrů a Kateřina Horáková (4. A) v běhu na 600 metrů. Druzí byli Jiří Peterka (4. B) v běhu na 650 metrů, Barbora Horáková (5. A) v běhu na 600 metrů a Julie Janovská (3. A) v běhu na 300 metrů. V konečném pořadí Grand Prix nám patří třetí příčka. Celkovým vítězem se stali reprezentanti ZŠ Bratří Čapků o jediný bod před ZŠ a ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší a bramborová medaile zůstala na žáky ze ZŠ Malé Svatoňovice.

Děkujeme nejmenším lánským sportovcům za reprezentaci školy. (Pk Tv+sport)

Sportovní setkání škol (4/4)

Vyhráli jsme!!! Po dlouhých šesti letech. Vítězstvím v běžecké štafetě (10x "lánské kolečko") naše reprezentace korunovala úspěšné tažení dvanáctým Sportovním setkáním škol. Konečné pořadí: 1. ZŠ Úpice-Lány 29 bodů, 2. ZŠ Kostelec nad Černými lesy 25 bodů, 3. ZŠ a MŠ Dolní Bojanovice 19 bodů. O nádhernou atmosféru čtyřdenní akce se postarali všichni účastníci, o vítězství Lán pak tito reprezentanti: Nela Borůvková, Veronika Neureiterová, Lucie Sacherová, Petra Zelinková, Daniel Čermák, Martin Henych, Jaroslav Kábrt, David Kuťák, Matěj Píša, Martin Spielberger, Filip Štiller a Matyáš Vintr. Děkujeme! (kal)

Sportovní setkání škol (3/4)

V průběžném pořadí po 10 z 11 disciplín sice vede ZŠ Úpice-Lány o dva body, ale v případě, že Kostelec zvítězí v páteční běžecké štafetě (začátek v 9:15 hod.) a Lány budou třetí, radovat se budou Středočeši. Žolíka vsazeného na vytrvalostní štafetu domácí reprezentanti využili beze zbytku. Vyhráli před Bojanovicemi a Kostelcem. Stejně tak dominovali ve šplhu. V havlovickém areálu se nejlépe vedlo Kostelci. Ten vyhrál beach přehazovanou a petanque. Atraktivní footpool skončil plichtou. Celkový vítěz Sportovního setkání škol 2018 bude dekorován starostou města Úpice v pátek 25. 5. kolem půl jedenácté. (kal)