Spanilá jízda zdravotníků pokračuje...

Zdravotníci svoji letošní účast v soutěžích první pomoci zakončili vynikajícím 2. místem. Stříbrné medaile získali v regionálním kole v soutěži mladých zdravotníků, které bylo společné pro Královéhradecký a Pardubický kraj a proběhlo ve středu 30. května 2018 v Ústí nad Orlicí. O úspěch se zasloužilo družstvo, které „bravurně koučovala“ kapitánka Diviška Šiková (9. A) a členkami byly Zuzka Horáková (9. B), Maruška Prouzová a Petra Janečková (obě 9. A) a Martina Kuťáková (8. A). První zkušenosti na velké soutěži sbíraly i nejmladší zdravotnice, vítězky okresního kola, které nakonec obsadily 6. místo. Družstvo soutěžilo ve složení Kateřina Jansová (kapitánka, 4. B), Barbora Švehlová (5. A), Natálie Janovská, Denisa Krůtová a Dominika Strachotová (všechny 4. A) a bezchybně dívky celou soutěží vedli Matěj Píša a Pavel Jarý (oba 9. B).

Děkuji všem zdravotníkům za celoroční velmi úspěšnou a vzornou reprezentaci školy! (Jč)

Lánští zdravotníci ovládli soutěž mladých zdravotníků

Výborných výsledků jsme dosáhli v okresním kole v soutěži mladých zdravotníků, která proběhla v pátek 11. května 2018 v Trutnově. Vítězná hlídka dívek ze Zdravotnického víceboje, Diviška Šiková – kapitánka, Marie Prouzová, Petra Janečková, Zuzka Horáková a Martina Kuťáková, byla zlatá i na okrese. Družstvo Matěje Píši – Pavel Jarý, Tomáš Goder, Karolína Jansová, Dominika Horáková - skončilo na výborném druhém místě. Překvapením pro nás bylo umístění mladších dívek, které svou kategorii vyhrály. Zlaté medaile získaly Kateřina Jansová (kapitánka, 4. B), Barbora Švehlová (5. A), Natálie Janovská, Dominika Strachotová a Denisa Krůtová (všechny 4. A). Třetí naše hlídka ve starší kategorii (Petra Zelinková - kapitánka, Šárka Semeráková, Dominika Raková, Antonie Píchová, Tereza Janečková) a druhá hlídka v mladší kategorii (Tomáš Zelinka - kapitán, Nela Čermáková, Jana Horáková, Julie Janovská, Barbora Vránová) obsadily shodně 5. místo. Obě vítězná družstva kromě putovního poháru, medailí, diplomu si také zajistila postup do krajského kola, které proběhne 30. května 2018 v Ústí nad Orlicí. Gratulujeme všem zdravotnickým lánským včeličkám k úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci. Všichni účastníci si odnesli pěkné ceny. Velké poděkování proto patří organizátorkám z ČČK, Monice Špičkové a Veronice Mílové, za perfektní přípravu a organizaci soutěže. (Jč)

Pohár je náš

Po roční pauze se putovní pohár ze Zdravotnického víceboje vrátil k nám na Lány. Další ročník Zdravotnického víceboje proběhl ve středu 18. dubna 2018. Po několika letech zdravotníkům konečně přálo i počasí. Žáci 9. třídy se s touto soutěží rozloučili mistrovsky. Hlídka ve složení Diviška Šiková, Marie Prouzová, Petra Janečková (všechny 9. A), Zuzka Horáková (9. B) doplněná Martinou Kuťákovou (8. A) vyhrála a získala medaile a putovní pohár. Převahu lánských zdravotníků ještě 3. místem potvrdilo družstvo, jehož členy byli Matěj Píša (kapitán), Pavel Jarý (oba 9. B), Tomáš Goder, Dominika Horáková a Karolína Jansová (všichni 8. A). Gratulujeme! (Jč)

Lánští zdravotníci přivezli čtyři medaile

Již se stalo tradicí, že lánští zdravotníci se vždy v listopadu účastní soutěže v předlékařské první pomoci, kterou pořádá SZŠ a VOZŠ v Trutnově. Letošní ročník se uskutečnil ve středu 22. listopadu. Láňáci vyslali do boje čtyři hlídky a všechny hlídky stály na bedně. V kategorii 3.-5. tříd tým 4. A ve složení Natálie Janovská (kapitánka), Dominika Strachotová a Jakub Chobotský získala zlaté medaile. 

Číst dál...