Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Základní škola Úpice
Úpice-Lány

Igelitiáda 2024

Igelitiáda 2024

V pondělí 29. dubna 2024 jsme uspořádali tradiční Igelitiádu, akci konanou ku příležitosti oslav Dne Země.

Po zkušenostech z let minulých, kdy byla začátkem dubna vždy velká zima, jsme pořádání Igelitiády posunuli v kalendáři blíže k oficiálnímu datu mezinárodního Dne Země. Letošní duben nám však ve své druhé půlce moc tepla nedopřál. Z toho důvodu jsme celou akci museli o pár dní posunout, aby se vůbec mohla uskutečnit a žáci nám při uklízení odpadků doslova nezmrzli.

Cílem Igelitiády je úklid břehů řeky Úpy od suchovršické lávky Na Lhotkách až po havlovický most v Náchodci, dále pak úprava okolí všech zapojených škol a školek a v neposlední řadě sbírání nepořádku na přilehlých místních komunikacích. Na tomto velkém projektu spolupracují tyto subjekty – Základní škola Úpice-Lány, Městské gymnázium a střední odborná škola Úpice, Speciální základní škola Úpice, Základní škola Bratří Čapků, Základní a Mateřská škola Havlovice a mateřské školky z Libňatova a Suchovršic.  

Žáci a učitelé naší školy se na březích řeky Úpy i v okolí a interiéru naší školy řádně činili, za což jim patří velké poděkování. Pro mladší děti byl naplánován výukový program, který si pro ně připravili studenti z České lesnické akademie z Trutnova. Žáci zabrouzdali do tajů lesnictví a myslivosti, dozvěděli se zajímavé informace o včelaření i kynologii.

Při samotném sběru jsme našli i velmi zajímavé kousky. Objevili jsme druhou železnou kozu (její parťačku jsme vytáhli z roští vloni), kompletní automobilové kolo – pneumatiku, disk i poklici, lebku od krávy či megapneumatiku.  

Chtěla bych všem zúčastněným moc poděkovat za pomoc i podporu. V první řadě samozřejmě těm, kteří v rukavicích brázdili břehy řeky a okolí svých škol a školek, dále těm, kteří se podíleli na organizaci celé akce – ať už to byli jednotlivé obce (Havlovice, Libňatov, Suchovršice), město Úpice a jeho neohrožení pracovníci z technických služeb či MAS Království Jestřebí hory.

V příštím školním roce se opět budeme těšit! (Ný)

Datum vložení: 9. 5. 2024 10:31
Datum poslední aktualizace: 9. 5. 2024 10:32
Autor: Správce Webu

Projekty a granty